נווט אלינו

כלי עבודה לחיתוך

כלי עבודה נדרשים וטיפים לחיתוך אלומיניום
כלי עבודה נדרשים וטיפים לחיתוך אלומיניום

בטיחות לפני הכל בעבודה עם אלומיניום וכלי עבודה חשמליים

לפני הכל יש לחשוב על ציוד מגן. למשל, נעליים בטוחות הן בגדר חובה כדי לשמור על שלומן של הרגלים בעת העבודה עם כלי עבודה חשמליים. חשוב ללבוש גם משקפי מגן לשמירה והגנה על העיניים מפני חלקיקים מסוכנים במיוחד בעת העבודה עם כלי עבודה הנועדו לחיתוך מתכת כגון מסור חשמלי.

אם הגעתים לעמוד זה כנראה כי אתם כבר מודעים ליתרונות הרבים של עבודה עם אלומיניום. שהרי מדובר בחומר מאוד נוח לעבודה. מה שפחות אנשים יודעים הוא כיצד לעבוד עם אלומיניום, כיצד הכי כדאי לחתוך חומר זה ואילו כלי עבודה יכולים להתאים למשימה כזו. במאמר זה נסביר על חיתוך אלומיניום, על כלי העבודה הנדרשים ולא נשכח לציין כללי בטיחות חשובים.

לייזר הפכה בשנים האחרונות לשיטה היעילה ביותר לחיתוך אלומיניום. לצורך כך יש להשתמש במכונה ייעודית הפועלת באמצעות קרני לייזר חזקות אשר חותכות את האלומיניום בצורה מדויקת מאוד. אחד היתרונות הגדולים של כלי עבודה משוכלל זה נעוץ ביכולת ליצור משטחי אלומיניום כמעט בכל צורה שנרצה.

יתרון נוסף בשיטה זו הוא החיתוך החלק ללא שבבים ורסיסים שמתעופפים בעת חיתוך ע"י מסור חשמלי. לאחר כל עבודת חיתוך המבוצעת על אלומיניום מומלץ לשמן את המשטח על מנת להימנע מהיווצרות חלודה אשר נוצרת מאוד בקלות במגע הקל ביותר עם מים.

בתום עבודת החיתוך יש לבצע פינישים – שיוף החומר, צביעת החומר בגוון המועדף עלינו ובסיום כמובן למרוח לכה בהתאם למראה הסופי הרצוי (מט, מבריק, וכו').

מה ניתן ליצור באמצעות עבודות אלומיניום? כמעט כל אובייקט שאפשר לעלות בדמיון החל מדלתות, חלקי מכונות, לוחות בגדלים והקיפים שונים, מנורות, פרגולות, ניירות אלומיניום בעוביים שונים, אלמנטים לעיצוב ועוד מגוון אובייקטים אפשריים כיד הדמיון הטובה.

בחירת כלי עבודה מתאימים לחיתוך אלומיניום

גם מסור חשמלי נחשב לכלי עבודה נפוץ המאפשר חיתוך אלומיניום. אמנם במפעלים גדולים משתמשים במכונות ובחיתוך בלייזר, אך בבתי מלאכה קטנים עובדים עם אלומיניום כלי העבודה המרכזי הוא עדיין המסור החשמלי כיוון שהעלות לעומת תועלת שלו בעבודות בסדר גודל זה היא מיטבית.

מכונות חיתוך נוספות קיימות בתחום זה אשר מתאימות לבתי עסק בינונים כמו גם עבור מפעלים קטנים. אנחנו מתכוונים לאותן מכונות חיתוך בעלות דיסק נע ומאפשרות גם שליטה על טמפרטורת העבודה ומכילות יחידת אוורור וקירור.

מידע נוסף אודות ייצור אלומיניום

הידעת? ניתן למחזר אלומיניום. מהשאריות שנותרות מהחיתוך מפיקים אלומיניום ממוחזר וזאת ע"י התכה של חתיכות אלומיניום למקשה אחת ומשם ייצור לוחות חדשים בגדלים ועוביים שונים. מחזור אלומיניום מאפשר הוזלה של תהליכי ייצור ובנייה. מה גם שמדובר על שמירה על כדור הארץ, נושא שנמצא במודעות כיום.

לפרטים נוספים על עבודות אלומיניום פנו אלינו אל בן פישמן עבודות אלומיניום.