נווט אלינו

עבודות זכוכית- מהן סוגי העבודות הקיימות, ומה יש לבדוק בטרם הזמנת העבודה

עבודות זכוכית- מהן סוגי העבודות הקיימות, ומה יש לבדוק בטרם הזמנת העבודה

עבודות זכוכית- מהן סוגי העבודות הקיימות, ומה יש לבדוק בטרם הזמנת העבודה

אלמנט הזכוכית בעולם העיצוב מוסיף יוקרה ואצילות, הזכוכית זוכה ליחס מיוחד, ומשתלבת כאלמנט דקורטיבי בחלל, בין אם כחיפוי לתקרות שקועות ולמטבחים, יצירת חלל נוסף, כמו חדר ישיבות, קיר אקווריום, תוספות לריהוט ועוד.
אילו עבודות זכוכית קיימות, ומה נדרש לבדוק בטרם הזמנת העבודה?
 על כך במאמר הבא. 

הזכוכית חזקה ואוורירית כנוצה
אחד מהאלמנטים בעולם העיצוב הוא שילוב בין חומרים שונים, זכוכית היא חומר קל לעבודה, היא ניתנת לצביעה ולהדפסה, קלה להרכבה, ובמהירות יחסית, ניתן להעניק לבית מראה נקי וצלול.
עיקר עבודות עיצוב הזכוכית מתבצעות במפעל, לאחר תיאום צרכים ורצונות מול הלקוח, לאחר הכנת החומר, כל שנותר לבצע התקנה מהירה, שקטה ונקיה בבית הלקוח.
עבודות זכוכית לבית כוללות יצירת גומחות, מדפים, אקווריומים, ריהוט, ציפויים ותוספות לתקרות צפות הזכוכית מוסיפה לחלל יוקרה שקטה ואיכותית.
הזכוכית קלה לניקוי, וניתן "לצבוע" אותה באמצעות תאורה.  ליצירתיות בעיצוב פנים אין גבולות.

יצירת עומק תלת ממדי והגדרת חלל
כאשר מעוניינים לקבל מראה בעל מרקם מימי וצף, החומר הדרוש הוא הזכוכית.
באמצעות עיצוב פנים, שלוקח בחשבון את גודל הריהוט, החומרים הדומיננטיים, מיקום התאורה ועוד, ניתן ליצור עומק תלת ממדי על ידי הוספת שכבת זכוכית בקיר שקוע, אם זה מאחורי פינת הבידור בבית, או בתקרה, בתוספת של תאורה, מתקבל מראה יוצא דופן נעים ורך.
הצמדת הזכוכית לתקרה צפה יוצרת אפקט של חלל גבוה יותר, מרווח ונקי.

דקורציה
עיצוב פנים עם זכוכית מאפשר להוסיף דקורציה לבית באמצעות דוגמאות מצוירות וצרובות בלוח הזכוכית. תוספת של דקורציה לחיפוי קיר מטבח, קיר טלוויזיה, קיר חדר רחצה, או אפילו במקלחון עצמו, לוקחים את עיצוב הבית למקום חדשני וייחודי.

יצירת מעברים וחדרים מקשרים
אם עד כה כאשר נדרשה הפרדה בחלל קיים, הפתרון הראשון, שהוצא היה קיר גבס, כיום ניתן ליהנות מקיר זכוכית. באמצעות זכוכית מחוסמת, זכוכית חלבית, ו/או זכוכית צבעונית, ניתן ליצור קיר מ2 לוחות זכוכית, שבניהם מוצבת תאורה, המראה המתקבל הוא חדשני, מודרני ומתוחכם.

ריהוט
עבודות זכוכית משמשות חומר עמיד כבסיס לשולחנות, אקווריומים, שולחנות קפה, פלטות, כלאפות למטבח, כיתוב דקורטיבי, תמונות, כציפוי לארונות אמבטיה ולארונות מטבח וכקישוט לדלתות.
המראה המתקבל נקי, מבריק, אסתטי וחדשני.

יצירת חלל בתוך חלל
משרדים משותפים מעוצבים בסגנון של חלל פתוח, הצורך לשמור על קשר עין עם המתרחש בסביבה, ובכל זאת ליהנות מסביבה שקטה, דורש ליצור פתרונות עיצוביים יצירתיים. לצורך זאת, ניתן ליצור חדרי עבודה וחדרי ישיבה מופרדים בלוחות זכוכית, מן המסד ועד הטפחות, המשרד השקוף נשאר נגיש לצוות, אבל שומר על הפרטיות מבחינה אקוסטית.
באמצעות שילוב של זכוכית חלבית, או זכוכית בעלת הדפס, ניתן להצניע את מסך המחשב ושולחן העבודה.