נווט אלינו

חלונות בלגיים – כל מה שרציתם לדעת

חלונות בלגיים – כל מה שרציתם לדעת

חלונות בלגיים – כל מה שרציתם לדעת

אם אתם מחפשים לשפץ את הבית, ומעוניינים להחליף את החלונות, בוודאי נתקלתם באפשרות שנקראת "חלונות בלגיים". אכן, מדובר בחלון פופולארי מאד – מהשלושה הפופולאריים ביותר בבנייה פרטית עבור בתים (כלומר, לא עבור מפעלים או מבני משרדים). 

אם אתם מחפשים לשפץ את הבית, ומעוניינים להחליף את החלונות, בוודאי נתקלתם באפשרות שנקראת "חלונות בלגיים". אכן, מדובר בחלון פופולארי מאד – מהשלושה הפופולאריים ביותר בבנייה פרטית עבור בתים (כלומר, לא עבור מפעלים או מבני משרדים). הסיבה העיקרית לפופולאריות שלהם היא שמדובר במראה יפה, נעים וכפרי, לצד מחיר סביר. חלונות אינם דבר זול, וגם חלונות בלגיים אינם זולים במיוחד (במיוחד אם נדרשות עבודות אלומיניום שדורשות דיוק רב, חיתוך עדין ועבודה מקצועית במיוחד), אולם היחס בין המוצר למחירו משתלם בהחלט. הם מאופיינים במראה אלגנטי וכפרי, כמעט נוסטלגי, עם פרופילים דקים וחלוקות משניות. הם משתלבים עם רוב סוגי העיצוב והריהוט השכיחים בארץ.

איך התחילו עבודות אלומיניום?  

חלונות בלגיים לא מגיעים באמת מבלגיה. מדובר על עיצוב ישראלי מקורי, שלוקח השראה ממראה אירופאי כפרי, הולנדי, בלגי, אזורי הכפר בצרפת וכולי. כלומר, השם "חלון בלגי", הוא למעשה המצאה ישראלית – טריק שיווקי אם תרצו. עד אמצע המאה ה-20 חלונות שמזכירים את העיצוב של החלונות הבלגיים, קרי עם חלוקה פנימית, היו נפוצים בבלגיה, צרפת, הולנד וכדומה ועל כך כנראה השם. למעשה, בניגוד לחלונות הישראליים, החלונות המקוריים על שמם לכאורה המוצר היו נחשבים לזולים ומיועדים עבור פשוטי העם. חלונות בלגיים בישראל, לעומת זאת, הם מוצר עמיד, איכותי וחזק – וכאמור, גם לא זול. המוצר הישראלי למעשה מדבר על פרופיל דק יחסית, אך עמיד וחזק מחומרים איכותיים כמו ברזל או עבודות אלומיניום. שני חומרים אילו מאפשרים מגוון רחב של עיצובים, גימור / פרזול וכמובן גם צביעה.

מה יש לחלונות בלגיים להציע לשוק הישראלי?

חלונות בלגיים מציעים עמידות וחוזק, לעומת עידון בעיצוב. החלונות אטומים במיוחד, דבר שהופך אותם ליעילים נגד חול וחרקים בכפר, גשם ושלג בצפון או רעש במרכז הארץ. בזכות עבודת אלומיניום מדויקת במיוחד - יש להם שלושה פסי איטום, דבר שהופך אותם לעמידים באופן משמעותי על פני האחרים. בנוסף, הם מקבלים באהבה סוגים שונים של זכוכית במשקלים ועוביים שונים, דבר שמקל לבחור זכוכית מעוצבת מצד אחד, אך גם חזקה ואטומה מצד שני. זה מאפשר אטימות ברמה גבוהה מאד, והבית שקט ונקי כל השנה. אמנם החלונות לא זולים – אבל זה חוסך בהוצאות ניקיון, קירור וחימום. מחיר ממוצע של חלון שכזה הוא כ-1500 ₪ למ"ר, אך כמובן שמה שקובע זה הצבע, סוג החומר, כמות החלונות, הזכוכית הנבחרת ועוד.